پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲ کد : ۱۵۴۱۱ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۱۷۶۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در پیامی ضمن یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ ، روز دانشجو را گرامی داشت.
پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، در این پیام آمده است: "فرا رسیدن سالروز 16 آذر به عنوان یکی از مهمترین اتفاقات شکل‌ گرفته در عرصه جنبش دانشجویی را گرامی می داریم.

روز دانشجو روز مبارزه علم با استکبار و روز سر دادن فریاد عدالتخواهی و ندای حق طلبی دانشجویانی است که نهضت عاشورا را سر لوحه خود قرار دادند و به جهانیان ثابت کردند که عاشورا دانشگاهی عظیم است.

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای همواره بر ارزش های بزرگی که دانشجویان ما به آن آراسته اند و لازم است آن راحفظ کنند تاکید می نمایند وخطاب به دانشجویان فرمودند: " تدین و تعبد و پاکی دل و دامان که بحمدالله مجموعه های قابل توجهی از جوانان دانشجوی ما به آن آراسته اند ارزش بسیار بزرگی است؛ این را از دست ندهید. عمده ی اشکالات و انحرافات سیاسی، شروعش از نقطه ی مخدوش شدن این ارزش است. نمی گویم همه ی اشکالات و انحرافات؛ می گویم عمده ی آن ها... "

امید است دانشجویان عزیز که به تعبیر امام خمینی (ره) مقدرات آینده جامعه به دست آنان است با آشنایی هر چه بیشتر با افکار و اندیشه های مترقی بنیانگذار جمهوری اسلامی آن چنان که شایسته و بایسته است به وظیفه و مسئولیت خود در قبال کشور و ملت عمل کنند چرا که امام معتقد است نجات دانشگاه از انحراف، نجات ملت و کشور است.

 بی شک حماسه ضد استبدادی 16 آذر سال 1332، در تاریخ ایران به ویژه برای جوانان به عنوان نماد پاکی و ایمان توام با روحیه خروشان جنبش دانشجویی و مظهر بصیرت، ایثار، از خودگذشتگی، پایداری، استقلال و آزادی است تا سندی دیگر از روح عدالت خواهی، میهن دوستی، آزادی خواهی و استقلال طلبی فرزندان این مرز و بوم برای همیشه در تاریخ ثبت و فریاد ضد استکباری ملت ایران را در جهان به تصویر بکشاند. 

 

 سید محمود رضا آقامیری

دبیر هیات امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

 

کلید واژه ها: دکتر سید محمودرضا آقامیری پیام 16 آذر روز دانشجو


( ۱ )