بازدید اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی از مرکز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۵۲۳۹ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۷۰۳
جمعی از همکاران و اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی از مرکز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بازدید بعمل آوردند.
بازدید اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی از مرکز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، به همت باشگاه پژوهشگران  جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی جمعی از اعضاء باشگاه در اردویی یک روزه از سایت پاسخگویی پلیس 110 و همچنین پلیس های تخصصی تهران بزرگ که در موارد لزوم پاسخگویی تلفنی و مشاوره به شهروندان را ارائه می دهند بازدید بعمل آمد.

این گزارش حاکی است، سرهنگ  نصرتی (رئیس پدافند غیر عامل ) اظهار داشت: 95% تماس ها جز تماسهای فوریتی می باشد که خود به سه دسته تقسیم می شود. 50% این تماسها نیاز به حضور مامور دارد که عملیاتی می شود . در ابتدا بعد از تماس آدرس شخص را درسایت وارد می کنند وتلفن موبایل را میگیرند ومامور به محل حادثه رجوع می کند.

وی افزود: سامانه پیامکی 110110  در زمانی استفاده می شود که شخص ناشنوا می باشد یا شخص با اس ام اس درزمان خطر مامور 110 را مطلع می نماید.نصرتی افزود: دو نوع پدافند عامل و غیر عامل داریم  که  زیر نظر پلیس 110 می باشند وپیامک ، صدا وبقیه داده ها که به عنوان ادله دیجیتالی می باشد از طریق فارن  به مراجع قضایی ارجاع داده می شود .

در مرکز کنترل مکانیزه فرماندهی وکنترل پلیس تهران دستورات فرماندهی را اعلام می کنند و ماموریت ها در سطح تهران که اتفاق می افتد رصد  وعملیات انجام می شود‌. ( پلیس فتا و راهور وموارد مخدر و ... ) از پلیس های این قسمت هستند که اگر نیاز به کشف و دستگیری بود به این قسمت اطلاع رسانی میگردد .پلیس راهور نیز درخصوص ترافیک وتصادفات و... انجام وظیفه می نماید. این بازدید در راستای آشنایی هرچه بیشتر اعضای باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان با پلیس وعملکرد آن و از سلسله   برنامه های مصوب سالیانه حوزه باشگاه می باشد . انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: بازدید نیروی انتظامی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان