برگزاری کارگاه معرفی رویکرد هیجان مداری(EFT) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۴۷۱۲ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۱۲۰
به همت مرکز مشاوره و درمان حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی واحد تهران مرکزی کارگاه معرفی رویکرد هیجان مداری(EFT) دانشجویان، استادان، روانشناسان و مشاوران با حضور ژیلا بهناد برگزار شد.
برگزاری کارگاه معرفی رویکرد هیجان مداری(EFT) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، ژیلا بهناد در فرایند موضوع مورد بحث کارگاه اظهار داشت:EFT  مخففEmotionally Focused Therapy  ( رویکرد هیجان مداری ) در این درمان درمانگر پس از برقراری رابطه کارآمد با مراجعه به او مهارتهای تنظیم هیجان را آموزش میدهد. این رویکرد درمانی روی عواطف تمرکز دارد و به افراد در خود تنظیمی هیجانی کمک می کند.

وی افزود: در این شیوه درمانی از مولفه های تمرکز بر احساسات مثبت، بازسازی هیجانی، یافتن معانی جدید برای ارتباط بهتر با دیگران بهره می گیرند که در نهایت با بهزیستی روانی بیشتر همراه است، چون به تغییر و اصلاح عواطف منفی در فرد منجر می شود. درمان هیجان مدار یک درمان کوتاه مدت است که بر کیفیت روابط افراد و سبک دلبستگی آنان تمرکز می کند درمانگر به سبک دلبستگی و الگوهای ارتباطی افراد توجه دارد و بر اساس آن مراحل درمانی را به گونه ای تنظیم می کند که به روش دلبستگی ایمن منجر شود و افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به سمت رابطه ای مثبت و سازنده قدم بردارد و بتواند به شیوه ای سازنده هیجانات خود را ابراز نماید. انتهای پیام/

 

 

 

کلید واژه ها: ژیلا بهنادمرکز مشاوره و درماندکتر افسانه صمدزادهکارگاه معرفی رویکرد هیجان مداری