« بزرگداشت حافظ شیرازی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۱۲۸ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۴۳۱
به همت اداره دانشجویی و فرهنگی مجتمع دانشگاهی ولیعصر(عج) واحد تهران مرکزی مراسم بزرگداشت حافظ شیرازی برگزار شد.
« بزرگداشت حافظ شیرازی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

 

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دره دادجو استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی واحد تهران مرکزی پس از خواندن اشعار و غزلیاتی از حافظ  اظهار کرد:« شمس الدین محمد حافظ ملقب به خواجه حافظ شیرازی و مشهور به لسان الغیب از مشهورترین شعرای تاریخ ایران زمین است و تا زمانی که نام ایران زنده و پا برجاست نام وی نیز جاودان خواهد بود .»

وی افزود:« خواجه در دوران جوانی بر تمام علوم مذهبی و ادبی روزگار خود تسلط یافت و هنوز دهه بیست زندگی خود را سپری ننموده بود که به یکی از مشاهیر علم و ادب دیار خود تبدیل شد. وی در این دوره علاوه بر اندوخته عمیق علمی و ادبی خود قرآن را نیز کامل از حفظ داشت و از این روی تخلص حافظ بر خود نهاد. »

دادجو گفت:« حافظ در معدود مدایحی که گفته است نه تنها متانت خود را از دست نداده است بلکه همچون سعدی ممدوحان خود را پند و کیفر داده است و ناپایداری این دنیا و لزوم رعایت انصاف و عدالت را به آنان گوشزد کرده است .»

وی در ادامه افزود: « اواخر زندگی  این شاعر بلند آوازه ایران همزمان با حمله امیر تیمور بود . تیمور پادشاهی بیرحم بود که پس از جنایات و خونریزی های فراوانی که در اصفهان انجام داد ، از هفتاد هزار سر بریده مردم آن دیار چند مناره ساخت. »انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: مجتمع دانشگاهی ولیعصر(عج) مراسم بزرگداشت حافظ تهران مرکزی