بيانيه ي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركزي در محكوميت توليد و پخش فيلم اهانت آميز به ساحت مقدس پيامبر آزادي خواهان و مسلمانان جهان

۲۹ شهریور ۱۳۹۱ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۸۹۹ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۸۵
ر پي تجمع دوشنه27شهريورماه دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي امروز 29 شهريورماه نيز جمع كثيري از دانشجويان،روحانيون،استادان،كاركنان ،روساي دانشكده هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي و ديگر دانشگاههاي كشور گردهم آمدند تا بار ديگر اعتراض خود را نسبت به عوامل توليد و پخش فيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) با قرائت بيانيه اي به 5 زبان دنيا اعلام دارند.
به گزارش روابط عمومي واحدتهران مركزي اين بيانيه به 5 زبان انگليسي‍‍ ، فرانسه، آلماني، ارمني وعربي توسط جمعي از استادان اين واحد بزرگ دانشگاهي قرائت شد. در متن بيانيه  فردوس حاجيان پژوهشگر برگزيده ي يونسكو و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي آمده است:
ساليان
درازي است كه مدرنيته  لجام گسيخته ي غربي با تكيه بر گستره ي بلامنازع ابزار فرهنگي و هنري اش سعي بر تأثير گذاري بر اذهان بشري  دارد .  فارغ از آن كه معنويت  تهي شده اش در  لواي  چهره ي زيباي ظاهر حاصلي جز توليد محصولات ضد بشري و اهانت آميز ندارد  . كراهت اين چهره ،  وقتي به غايت مي رسد ، كه عنان پاره كرده و عصبي ،  از فرو پاشي و ناكار آمدي ؛ همه ي  قدرتهاي رسانه اي زير مجموعه اش ، در القاي تفكر الحادي در ميان ملل مسلمان ، به آخرين و كثيف ترين حربه دست مي يازد . كه ديديم كه چه ناشيانه با فيلمي اهانت آميز و سخيف سعي در وهن راهبر بزرگ جهان هستي ، پيامبر پاكي و مهرباني ،  محمد مصطفي صلي ا... را دارد ...... غافل آنكه اين پليدي ،  سنگ چخماقي مي شود برهيمنه ي هزار و پانصد ساله ي ايمان و معنويت ميلياردي مسلماناني كه لهيبي اندك از آنان مي تواند همه ي بتهاي الحادي شرق و غرب را به لمحه اي نابود كند.....
و اين تازه اول عشق است ................................                    
 دانشگاه ميعادگاه پژوهشگران و انديشمندان و دانشجوياني است كه با تدبير و مجاهدت ، آرمان خواهي به همراه واقع بيني را توأم با بصيرت مطالبه مي كند دانش اسلامي وايراني خاستگاهي است كه ظرفيتهاي لازم براي به چالش كشيدن و نقد مباني نظري مدرنيته ي حاصل از سرگشتگي و اضمحلال از درون را دارا مي باشد ما آماده ايم تا با تكيه بر مباني اصيل و پر بار اسلامي و ايراني در كرسي هاي  نظريه پردازي با داعيان مدرنيته ي به دور از معنويت به مناظره بنشينيم . از ديدگاه ما قرآن چراغ هدايت است ما براي پيامبران اوالعزم احترام ويژه اي قائل هستيم و طبق منشور سازمان ملل متحد اهانت به ساحت مقدس پيامبران اوالعزم را جرم  مي دانيم اسلام دين محبت ، قرآن ، چراغ هدايت و پيامبر ، پيغمبر رحمت است .
دانشگاه معتقد است كساني كه از چنين اهانتهايي حمايت و آن را تبليغ مي كنند در صدد آتش افروزي در جهانند تا بدان وسيله به غارت نفت و دارايي هاي كشورها دست زنند و بر سرمايه هاي دنيايي خود بيفزايند . غيرت و بصيرت ما دانشگاهيان اجازه نمي دهد تا نسبت به اين فجايع سكوت كنيم ما دانشگاهيان اينجا جمع شده ايم تا بگوئيم دين اسلام پيام آور صلح و همبستگي مردمان جهان از هر رنگ و هر نژاد است ما اينجا جمع شده ايم تا نسبت به اين جنايات جنگ افروزانه ابراز انزجار كنيم هنگامي كه تصاويري پخش شد كه از ميان شعله هاي آتش برجهاي دو قلو،  مردم خود را بيرون مي افكندند دل هر بيننده اي به درد مي آمد همچنان كه از رنج   همنوعان مان در فلسطين ، افغانستان ، عراق و ميانمار در رنج و اندوه بسر برديم .
از خود مي پرسيم دليل اين همه مصيبت چيست ؟
وقتي كسي كاريكاتور پيشوايان ما را به تصوير مي كشد قرآن ما را مي سوزاند و فيلمي براي توهين به پيامبر مسلمانان ، اسلام و تمام مسلمانان جهان مي سازد  دست اندركاران و هدايت گران آن چه هدفي را دنبال مي كنند و تاثيرش چه خواهد بود ؟
دنيا بداند اين اقدامات نه تنها شكافي در مسلمانان ايجاد نمي كند بلكه همان گونه كه از رسانه ها شاهد هستند انسجام شور انگيز و با شكوهي در مسلمانان ميلياردي جهان ايجاد شده است و حتي آزادي خواهان و طرفداران صلح و نوعدوستي از ديگر اديان نيز فوج فوج و گروه گروه به اين درياي خروشان مي پيوندند دنيا بداند كه اين اعلام حضور و اعتراض به اهانت به ساحت مقدس پيامبر رحمت و مهرباني حضرت محمد ( ص ) تا هميشه ي تاريخ ادامه خواهد داشت . عطر حضور پيامبر اسلام همه جا پراكنده است و اسلام همه را به محبت ، مهرباني ، عدالت و صلح پايدار دعوت مي كند .
دانشگاه آزاد اسلامي ايران در دوره ي مديريت جديد ، با شعار اعتدال ، جذب  نخبگان ، تقدم فرهنگ و پژوهش بر ساير امور در سايه سار مقام عظماي ولايت  ( امام  خامنه اي ) پيشواي آزاديخواهان و مسلمين جهان براي ترويج مباني اصيل و عميق و كار آمد اسلامي ايراني به منظور توسعه ي عدالت جهاني و صلح پايدار و روشنگري خردمندانه از هيچ كوششي دريغ نخواهد كرد و تمامي نظريه پردازان دنياي غرب را دعوت به حضور در كرسي هاي آزاد انديشي و نظريه پردازي مي كند . 
فردوس حاجيان
پژوهشگر برگزيده ي
سازمان علمي ،  فرهنگي ، تربيتي ملل متحد ( يونسكو )
و
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران مركزي
29/6/91
مصادف با 19 سپتامبر 2012
و 2 ذي القعده 1433

نظر شما :