تجمع دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در اعتراض به توليد فيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص) در محل دانشكده ي هنر واحدتهران مركزي برگزار شد

۲۷ شهریور ۱۳۹۱ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۸۹۷ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۸۱
جمعي از استادان ،فرهيختگان،دانشجويان،كاركنان و اقليت هاي مذهبي دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي با تجمع در محل دانشكده ي هنر دانشگاه آزاد اسلامي تهران مركزي ميعادگاه تجلي هنر اسلامي ايراني انزجار خود را نسبت به عوامل تهيه فيلم موهن به پيامبر اسلام(ص) و رسول مهرباني نشان داده اند.
 
  به گزارش روابط عمومي واحدتهران مركزي، فردوس حاجيان هنرمند بين المللي و دارنده ي نشان يونسكو و رئيس واحدتهران مركزي با بيان اينكه امروز گردهم آمديم تا در ميعادگاه دانش و هنر  با زبان هنر اسلامي  و فرهيختگي به نقد مباني شكست خورده نظرات پوشالي  و خالي از معنويت بپردازيم گفت: جهان غرب و مدرنيته با دور شدن از معنويت به اضمحلال رسيده است .وي افزود: سرگشتگي و حيراني و سستي خيره كننده ي آنها سرابي بيش نيست. مستي آنان كجا و مستي اشراقي و عرفاني جهان اسلام كجا؟مستي و سركشي آنان كجا و مستي ابوذر ،حلاج  و مقدادها كجا؟مستي منتقدان و نظريه پردازان به بن بست رسيده ي غرب و قرباني مدرنيته پوشالي و نهي از معنويت غرب كجا ؟ و مستي و عارفانه هاي سهروردي و حلاج و ابو سعيد ابوالخير كجا؟

 وي اظهار داشت:مستي و سرگشتگي به ظاهر هنرمندانه ي غرب با تمدن اصيل اسلامي ايراني در يك جا نمي گنجد

 سرپرست واحدتهران مركزي با تاكيد بر اينكه بسيج كاركنان ،بسيج دانشجويي ،بسيج اساتيد،كانونهاي قرآن و عترت و دفاتر فرهنگ اسلامي اين دانشگاه تنها به توليدگنندگان توليدفيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص)معترض نيستند بلكه به وضيعتي كه بر توليد و پخش هنر و فيلم در ايران موجود است نيز معترض مي باشند.وي گفت:چرا ما بايد منتظر بمانيم تا به ما حمله كنند؟ چرا بايد در عرصه هاي فرهنگي هنري منتظر بمانيم وقتي حمله كردند به توليد آثار فكر كنيم؟!!

وي تصريح كرد: چرا سخنان مقام عظماي ولايت كه اشراف كامل به هنر دارند و توصيه هاي جدي نسبت به گسترش  هنر اسلامي دارند جدي گرفته نمي شود.

حاجيان گفت: پيوند هنر با مراكز آكادميك ،پيوند هنر با دولت، پيوند هنر با مجلس و تمامي دستگاهها و نهادهايي كه براي توليد هنر اسلامي مي توانند نقش موثر داشته باشند جدي گرفته شود.

دارنده ي نشان يونسكو افزود:در عرصه تمدن و فرهنگ غني اسلامي ايراني به توليد آثار با كمك دانشجويان و استادان رشته هاي گرافيك ،معماري ،نمايش، طراحي صنعتي و...  با تخصيص بودجه هاي كلان  به گسترش فيلم اسلامي ايراني در راستاي ترويج هنر اسلامي و فرهنگ اسلامي بپردازيم.حاجيان با اشاره به منويات مقام معظم رهبري مبني بر واقع گرايي همراه با آرمانگرايي معنا مي يابد گفت: مجاهدت بدون تدبير امكان پذير نيست.

سرپرست واحدتهران مركزي با بيان اينكه دانشگاه محل تدبير و مجاهدت توام با واقع گرايي و آرمانخواهي است اظهار داشت:آرمانخواهي ما با عنايت به فرهنگ غني و اصيل اسلامي و فرهنگ كهن ايراني با تدبير و مجاهدت همراه است.

فردوس حاجيان با اشاره به اينكه در دوره مديريت جديد دانشگاه آزاد اسلامي اصل ولايت مداري حاكم است گفت: من از طرف دكتر فرهاد دانشجو اختيار تام دارم تا دانشگاه آزاداسلامي تهران مركزي را با جذب حداكثري استادان وروشنفكران متعهد به سمت اسلامي شدن پيش ببريم .

وي با اشاره به منويات تفكر علامه استاد آيت الله جوادي آملي كه مي فرمايد: دانشگاه محل توليد و تحليل و نگرش در دانش اسلامي است تصريح كرد: با برپايي كرسي هاي نظريه پردازي با حضور استادان علوم سياسي،هنر،حقوق و... جايگاه تفكرات والاي استاد شهيد مطهري و ساير دانشمندان و فرزانگان اسلامي و ايراني را نهادينه مي كنيم.

حاجيان گفت:ما براي اعتراض به اهانت به ساحت كبريايي و مقدس پيامبر اعظم(ص)،پيامبر مهرباني نمونه بارز يك انسان كامل حضرت ختمي مرتبت گرد هم جمع شده ايم تا بگوييم دانشگاهيان ،كارمندان، بسيجيان،استادان به همراه دانشجويان عزيز درترويج فرهنگ مهرباني ،صلح و دوري از خشونت به پيش مي رويم

وي در خاتمه گفت:دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي با 50 هزار دانشجو و 3 هزار استاد و كارمندبا عنايت به منشور پيامبر اعظم رسول مهرباني وبا  تدبير و مجاهدت در راستاي ترويج فرهنگ اصيل اسلامي ايراني تلاش مي نمايد.

اين گزارش حاكي است،تجمع اعتراض آميز دانشجويان در دانشگاه آزاد واحد تهران مركزي امروز با حواشي همراه بود كه از جمله آنها مي توان به سخنراني روساي دانشكده هاي حقوق و زبانهاي خارجي و دوتن از جانبازان 8 سال دفاع مقدس اشاره كرد.همچنين اساتيد، رؤسا و مدير گروه‌هاي دانشگاه آزاداسلامي تهران‌مركزي هم‌صدا با دانشجويان شعارهاي ضد امپرياليسم و صهيونيسم سر مي‌دادند.

گفتني است، تجمع از سوي دانشجويان جديدالورود كه براي ثبت نام به دانشكده هنر آمده بودند نيز مورد استقبال قرار گرفت.دانشجويان و اساتيد با سر دادن شعارهاي "مرگ بر آمريكا" و "مرگ بر اسراييل" انزجار خود را از توهين كنندگان به ساحت مقدس رسول اكرم (ص) نشان دادند.در خاتمه اين تجمع آتش خشم دانشجويان پرچم رژيم جعلي اسرائيل و آمريكاي جنايتكار را به خاكستر تبديل كرد و فردوس حاجيان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي نيز بيانيه پاياني تجمع را بداهه خواني كرد.
 خبرنگار:فرزانه كندلويي
 

 


نظر شما :