رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي:رسالت ما زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس و اشاعه فرهنگ ايثار است

۲۶ شهریور ۱۳۹۱ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۸۹۵ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۶۱
فردوس حاجيان رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در جلسه هماهنگي برنامه هاي گراميداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي تهران مركزي تاكيد كرد: در اين برهه از زمان رسالت ما زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس و ترويج فرهنگ ايثار و فداكاري است.
 
  

به گزارش روابط عمومي واحدتهران مركزي،فردوس حاجيان در جمع معاونين، مديران و مسئولين بسيج دانشجويي ثارالله واحدتهران مركزي با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري مبني بر جذب حداكثري تصريح كرد:اتحاد و انسجام لازمه ي رسيدن به اين مهم است.

   حاجيان با تاكيد بر اينكه در مديريت جديد دانشگاه آزاد اسلامي شعار ولايت مداري اصل است اظهار داشت:در فرايند رشد دانشگاه اصل ولايت مداري  حاكم است و روند رو به رشد دانشگاه در اين راستا بيانگر يك جريان فرهنگي توام با پويايي و بالندگي است كه با مقوله ي فرهنگ از يك سو و آموزش و پژوهش از سوي ديگر به پيش مي رود.

 رياست واحدتهران مركزي با اشاره به منويات آيت الله جوادي آملي كه فرموده است:دانشگاه اسلامي ،دانشگاهي است كه دانش اسلامي دارد گفت:ترويج دانش اسلامي در الويت قرار دارد و سپس دانشگاه اسلامي را كه حجاب،عترت و ولايت سه مشخصه ي آن است ترويج مي دهيم.

   جانباز 8 سال دفاع مقدس با تاكيد بر نهادينه كردن فرهنگ آثار و شهادت در جامعه بيان داشت: دوران 8 سال دفاع ملت ايران در حفظ و اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و حراست از مرزهاي عزت و شرف اين سرزمين به عنوان يكي از بارزترين الگوي صبر و استقامت ملت ايران در تاريخ بشريت است كه اين پايداري برخاسته از وحدت و ايمان بود.

    كارگردان و هنرمند بين المللي و دارنده ي نشان يونسكو در ادامه توليد فيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص) را محكوم كرد و گفت: توليد فيلم موهن به ساحت مقدس رسول مهرباني بيانگر خود ويرانگري خودبنياد و اضمحلال و فروپاشي مزدوران هنري استكبار جهاني است كه به جاي پرداختن به اخلاق و معنويت با تكنولوژي مدرنيته به جنگ با هنر اصيل پرداخته اند.

رياست دانشگاه آزاد اسلامي تهران مركزي در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به بسيجيان حاضر درجمع گفت: بسيج حافظ ارزشها و منادي پرچم فرهنگ است.

فردوس حاجيان با تاكيد بر اينكه هر يك از كاركنان ،دانشجويان و استادان يك بسيجي هستند افزود:بايد به جايي برسيم كه بسيج در عرصه نرم افزاري فعاليت نمايد و نهادهاي ارزشي و فرهنگي دانشگاه نيز به عنوان افسران اين نهضت فعاليت نمايند. وي افزود: واحدتهران مركزي بايد الگوي تمام عيار فرهنگ و ارزشهاي كشور باشد.

 بر اساس اين گزارش در اين جلسه معاونين،مديران و مسئولين بسيج دانشگاه به ارائه پيشنهادات و نقطه نظرات خود در خصوص اجراي برنامه هاي هفته ي دفاع مقدس در دانشگاه پرداختند.

 گفتني است از جمله برنامه ي مصوب هفته دفاع مقدس دردانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي مي توان به:غبار روبي مزار پاك شهداء در بهشت زهرا(س)،برگزاري گراميداشت هفته ي دفاع مقدس همراه با برپايي نمايشگاه اي از آثار هفته ي دفاع مقدس در كليه دانشكده ها، برگزاري برنامه اي با عنوان" روايت لاله هاي عاشق " در موزه شهيدان اقبالي و برگزاري همايش بزرگ" گراميداشت هفته دفاع مقدس" در تالار همايش هاي دانشگاه(شهيد باكري) و... اشاره كرد.

 خبرنگار:فرزانه كندلويي


نظر شما :