رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در جمع اعضاء هيئت علمي: - در كشور ما چتر ولايت گسترده است -فن آوري بستري است كه دانشگاه بر روي آن مي غلطد

۲۸ خرداد ۱۳۹۱ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۸۶۷ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۹۶
فردوس حاجيان رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در جمع اعضاء هيئت علمي دانشگاه آزاداسلامي واحدتهران مركزي بزرگترين دانشگاه خاورميانه با بيان اينكه در مملكت ما چتر ولايت گسترده است گفت: همه ما در سايه سار ولايت گام بر مي داريم ودر پيشرفت كشورمان تلاش مي كنيم.
 

 به گزارش روابط عمومي واحدتهران مركزي،فردوس حاجيان رياست دانشگاه آزاد اسلامي در جمع صميمي اعضاء هيئت علمي،معاونين،مديران كل و مديران ستادي واحدتهران مركزي ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن مبعث پيامبر رحمت و مهرباني حضرت محمد(ص) با تاكيد بر اينكه معلمي يك رسالت است گفت: قرآن چراغ هدايت،اسلام دين محبت و پيامبر پيغمبر رحمت است. حاجيان افزود:  بر اساس اين استراتژي تلاش ميكنيم ادامه دهنده راه پيامبر(ص) و مولا علي (ع) باشيم  و شيوه و سيره پيشوايان را سرلوحه كار خود قرار دهيم.

   وي باتاكيد بر اينكه اخلاق اساس معلمي است افزود: در اخلاق به دو بعد هدايت و تربيت توجه داريم.حاجيان بيان داشت: در نظام اسلامي-ايراني يك مربي ،يك استاد و يك معلم مسلمان يك ظرف لايتناهي گسترده اي  به گستردگي تمامي كائنات دارد كه آن " اسلام" است و در آن ظرف مي تواند اهداف و سنن را با حكمت عملي به ظهور برساند.

رياست واحد تهران مركزي با اشاره به منويات مقام معظم رهبري بر گسترش فن آوري،تكنولوژي و نهضت نرم افزاري تصريح كرد: فن آوري بستري است كه دانشگاه بر روي آن مي غلتد.

   فردوس حاجيان  با اشاره به اينكه در دانشگاه آزاد اسلامي تحول بنيادي پژوهش محور با تقدم شمردن فرهنگ درحال وقوع است اظهار داشت: همترازي استادان،كاهش شهريه دانشجويان و افزايش حقوق كاركنان از دغدغه هاي دكترفرهاد دانشجو رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد .

  حاجيان با تاكيد بر اينكه واحد تهران مركزي به عنوان يك واحد جامع، چشم و چراغ  واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي است تصريح كرد: همه توانم را در جهت تحقق اهداف و دغدغه هاي دكتر فرهاد دانشجو رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين واحد بزرگ و جامع  كه چشم و چراغ واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي و بزرگترين دانشگاه خاورميانه است به كار مي برم. و اين امر تنها با تقواي حضور استادان فرهيخته و فرهنگ مدار،كاركنان مدبر و مسئوليت پذير و دانشجويان دانش پژوه و تلاشگر ميسر خواهد شد.

رياست بزرگترين دانشگاه خاورميانه خطاب به مديران گروههاي آموزشي دانشگاه در گسترش مجلات تخصصي افزود:مديران گروه هاي آموزشي يايد بستر ساز انتقال مشكلات استادان باشند و همچنين استادان را ترغيب نمايند تا هر گروه آموزشي يك "مجله علمي تخصصي " داشته باشد.

 

 دارنده نشان يونسكو و مدال خوارزمي خطاب به استادان گفت: از استادان فرهيخته و پتانسيل هاي علمي اين واحد بزرگ دانشگاهي مي خواهم با همه تلاش خود با ارائه مقالات ISI و شركت در مجامع ملي و بين المللي بدرخشند.

رياست واحدتهران مركزي با تاكيد برگسترش آموزش و پژوهش بر مدار فرهنگ اظهار داشت: فرزندان ما آنچه كه ميگوئيم نخواهند شد بلكه آنچه بدان عمل مي نمائيم مي شوند. وي گفت: من معتقدم هيچ كسي جز استاد نمي تواند بر دانشجو تاثير بگذارد و اگر استادان فرهنگ مدار داشته باشيم دانشگاهي فرهنگ مدار خواهيم داشت .

 فردوس حاجيان با تاكيد بر تفكر اسلامي ايراني بودن خود و با اشاره به فداكاري هاي شهيدان وطن گفت::در كشور ما "جنگ" يك فضيلت نبود بلكه "دفاع" يك فضيلت بود و بر ما واجب است حرمت شهيدان وطن را پاس بداريم ،به فرزندان شهيدان وطن خدمت كنيم و حضوشان را در دانشگاه ارج نهيم و در امور آموزشي همواره مشاور و خدمتگزارشان باشيم.

   حاجيان با تاكيد بر معيشت رفاهي براي فرزندان اعضاء هيئت علمي اظهار داشت: تسريع در امور نقل و انتقالات فرزندان دانشجو و تاسيس يك مهد كودك دانش بنياد و مهارت محور براي فرزندان خردسال استادان يكي از الويت هاي من در اين واحد دانشگاهي است.

    عمو فردوس" شهرك الفباي كودكان ديروز" و" رئيس دانشگاه دانشجويان امروز" در ادامه گفت:تا زمانيكه به عنوان رياست واحدتهران مركزي در اين دانشگاه خدمت مي كنم در عرصه دانشگاهي به همت شما عزيزان در راستاي گسترش پژوهش در بستر آموزش و در مدار فرهنگ گام بر مي دارم و از طرفي به جهت مسئوليت عظيمي كه به عنوان "عمو فردوس شهرك الفبا" در برابر كودكان شما كه آيندگان فرداي كشورمان هستند دارم،ايجاد مهد كودك دانش بنياد و مهارت محور را در اين دانشگاه ضروري مي دانم.

   بر اساس اين گزارش از جمله محورهاي اولين نشست فردوس حاجيان رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي با استادان مي توان به : بررسي ارتقاء مرتبه علمي و ترفيعات مربوط به اعضاء هيئت علمي ،ساعات موظف همكاري و تدريس،امور مربوط به پايان نامه،ضرورت و چرايي برگزاري دوره هاي روش هاي تحقيق،درس نامه و سرفصل هاي دروس دانشگاهي،فراهم آوردن تسهيلات لازم براي ادامه تحصيل مربيان هيئت علمي،پژوهش در بستر آموزش و آموزش در بستر پژوهش در مدار فرهنگ، امور رفاهي اعضاء هيئت علمي و بررسي چالش ها- فرصت ها و تهديدها اشاره كرد.

   اين گزارش حاكي است،در ادامه اين نشست صميمانه كه با حضور فردوس حاجيان رياست واحدتهران مركزي،معاونين،مديران كل،مديران ستادي و اعضاء هيئت علمي واحدتهران مركزي برگزار شده بود استادان به ارائه نظرات،پيشنهادات وخواسته هايشان پرداختند.

 


نظر شما :