رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي:شهداء نقطه ثقل ولايت و بصيرت اند ( در مراسم اعتكاف و وداع و تجديد پيمان با شهداء گمنام)

۱۷ خرداد ۱۳۹۱ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۸۶۵ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۳۰۳
فردوس حاجيان رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در مراسم وداع و تجديد پيمان دانشگاهيان معتكف دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي و واحد علوم و تحقيقات تهران با شهداء گمنام بيان داشت: شهداء نقطه ثقل ولايت و بصيرت اند .و اين تابوت شهيد تجلي اشراقي اين نقطه ي ثقل است.
 

به گزارش روابط عمومي واحد تهران مركزي،فردوس حاجيان بسيجي جانباز 8سال دفاع مقدس و دارنده نشان يونسكو و مدال خوارزمي و سرپرست واحدتهران مركزي در جمع دانشجويان معتكف با تاسي از سخن رهبر كبير انقلاب امام خميني (ره) مبني بر اينكه"شهيدان امامزادگان عشقند"گفت:شهداء در راه خاك،وطن،ناموس و ولايت جهاد كرده اند.

 حاجيان با اشاره به اينكه شهداء ي گمنام خوش نامي به جا گذاشته اند تصريح كرد:زين پس دانشگاه آزاد اسلامي اعلام ميدارد به جاي استفاده از واژه " شهيد گمنام" از واژه " شهيد خوش نام" استفاده مي كند تا اولين پرچم علم و دانش در دانشگاه آزاد اسلامي بر افراشته شود .

وي با تاكيد بر اينكه گوشه نشيني با اعتكاف تفاوت هاي بسيار دارد اظهار داشت:اعتكاف بصيرت است ،اعتكاف حكمت است ،تقواي حضور است.

رياست واحدتهران مركزي با اشاره به سخنان دكتر فرهاد دانشجو رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مبني بر اينكه " از دانشگاهها بايد تقوا بتراود" بيان داشت:اميدواريم با تقدم ارزش و فرهنگ، پژوهش را در كشور نهادينه و هدايت كنيم.

بسيجي جانباز پنجاه درصد شيميايي 8 سال دفاع مقدس گفت: اگر واقعه كربلا را درك كنيم و دل ببنديم بر با م جهان خواهيم درخشيد. وي با يادآوري واقعه كربلا و تاكيد بر اينكه "حضرت ابالفضل عباس" يك مقوله فرا ملي است اظهار داشت: حضرت ابالفضل يك تفكر و جريان فكري ،تبلور شعر و شعور ،عقلانيت و بصيرت و يك مقوله فرا ملي است.

اين گزارش حاكي است، در حاشيه مراسم فرهنگي عبادي اعتكاف كه با وداع و تجديد پيمان باشهداء گمنام همراه بود حضور فردوس حاجيان و سرودن اشعاري توسط اين بسيجي جانبازشيميايي ، سرباز عرصه علم و دانش و عموفردوس شهرك الفباي فرزندان شهيد كه مدت كمي سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي را نيز عهده دار شد رنگ و بوي متفاوت و وصف ناپذيري به اين مراسم بخشيد.حاجيان در اين مراسم100بيت از 300بيت مثنوي عارفانه و عاشقانه خود را كه در سه روز اخير سروده بود در اين مراسم قرائت كرد و در خاتمه با سرودن اين ابيات با هم رزم خود در عمليات والفجر هشت - سال 64 وداع كرد:

فلك در فلك يك پلاك است و بس

پلاك شهيدان پاك هست و بس

پلاك شهيدان خوش نام عشق

كه گمنام گشتند بر بام عشق

 

 

 

 

 

گفتني است اين مراسم فرهنگي عبادي با  همكاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركزي و بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات تهران برگزار شد.  

 


نظر شما :