رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در جمع مديران گروههاي آموزشي:- اعضاء هيئت علمي موتور حركت و قلب تپنده دانشگاه مي باشند - هر گاه توانستيم فكر علوم انساني را از قوه به فعل در آوريم موفق مي شويم

۱۷ خرداد ۱۳۹۱ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۸۵۹ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۵۰
فردوس حاجيان رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدتهران مركزي در اولين نشست صميمانه با مديران گروههاي آموزشي دانشگاه آزاداسلامي واحدتهران مركزي بيان داشت: اعضاء هيئت علمي موتور حركت و قلب تپنده دانشگاه مي باشند و بايد از حضورشان در جهت توسعه دانش و پژوهش در دانشگاه استفاده كنيم.
 

   به گزارش روابط عمومي واحد تهران مركزي،فردوس حاجيان، در جمع مديران گروههاي آموزشي واحدتهران مركزي با تاكيد بر استراتژي تحول مبتني بر نگهداري منابع انساني موجود اظهار داشت:در صورتيكه مديران درعملياتي كردن استراتژهاي دانشگاه توجه و همكاري داشته باشند به حضورشان ارج مي نهيم.

   حاجيان با تاكيد بر اينكه از افكار و ايده هاي بزرگ استقبال مي شود تصريح كرد: فرهيختگي عرصه اي است كه ديگران را به داوري مي نشاند و پژوهش همان انسان سازي است .

رياست واحدتهران مركزي  با تاكيد بر اينكه رسيدگي به فرزندان شاهد از الويت هاست گفت: حمايت و تقويت علمي فرزندان شاهد و ايثارگر از وظايف ماست و در برابر آن مسئوليم.

 وي افزود:درمقابل از خود گذشتگي وبصيرت شهيدان نمي توانيم ادعاي روشنفكري داشته باشيم مگر اينكه به سرزمين،وطن و كشورمان عشق بورزيم.

 دارنده نشان يونسكو و مدال خوارزمي با تاكيد بر اينكه دانشگاه محل ترويج علم و دانش است اظهار داشت: دانشگاه محل سياست زدگي نيست و از استادان در جهت توسعه دانشگاه استفاده مي كنيم.

 حاجيان گفت: با همكاري و توجه شما عزيزان با ارائه برنامه،سازمان،هدف و بودجه به سمت تغيير و تحول پژوهش بنياد در دانشگاه حركت مي كنيم.

  وي با تاكيد بر برگزاري كرسي هاي نظريه پردازي افزود: من حامي جدل علمي هستم و ايجاد فضاي علمي و مطالعات بين رشته اي ،دانشگاه را از فضاي روزمرگي خارج مي كند و به سمت پژوهش و توليد علم سوق مي دهد.

 حاجيان با تاكيد بر كاربردي كردن افكار و نظريه هاي حوزه علوم انساني اظهار داشت: هر گاه توانستيم فكر علوم انساني را از قوه به فعل در آوريم موفق مي شويم.

   فردوس حاجيان در بخش ديگري از سخنان خود با ارج نهادن به مقام زنان در خانه و جامعه تصريح كرد: زنان امروز ايران اسلامي بانواني متعهد،توانگر و تاثيرگذار هستند و مي توانند مديريت هاي راهبردي را نيز در بخشهاي مختلف دانشگاه عهده دار شوند.

وي گفت:زنان ديروز" كوكب خانم "در كتابهاي درسي بودند كه بلد بودند نيمرو درست كنند اما زنان امروز كوكب هاي آسمان معرفت ، علم و ادب ،فرهيختگي و مسئوليت پذير هستندكه امام راحل فرمود:" مرد از دامن زن به معراج مي رود."

 

 

 

 

 

 حاجيان با ارج نهادن به حضور اقليت هاي مذهبي حاضر درجلسه اظهار داشت: از خودگذشتگي هاي اقليت ها در دوران جنگ و عرصه هاي ديگر در كشور، بر كسي پوشيده نيست و من به عنوان يك رزمنده،جانباز و مريد ولايت برايشان احترام قائل هستم و با صراحت بيان مي كنم سايه سار ولايت بر قلب هاي همه ي انسان هاي آزاده ي جهان گسترده است.

اين گزارش حاكي است، ارتقاء سطح علمي و ترفيع استادان، تدوين جزوات ماخذ محور،برگزاري كرسي هاي نظريه پردازي، گسترش و ارتقاء علمي فصلنامه هاي تخصصي ،تقويت ورزش كاركنان ،استادان و فرزندانشان و اهداء بسته هاي آموزشي ورزشي ،مطالعات بين رشته اي،حضور مشاور براي دانشجويان ورودي هاي مختلف و... از ديگر الويت ها و استراتژي هاي راهبردي سرپرست واحد تهران مركزي بوده است كه در اين نشست به آن تاكيد داشت.

 فردوس حاجيان جانباز شيميايي 8 سال دفاع مقدس در جاي ديگري از سخنانش گفت:اگر بگويم بايد به فرزندان شاهد بيش از پيش توجه كنيد،شايد عده اي بگويند شرايط جانبازي خودم را براي حمايت احساسي به كار مي برم. اما انصاف بدهيم ما بر روي استخوان هاي شهيدان بي كفن ايستاده ايم،راست قامتان تاريخ كه راست بر طاق عرش ايستاده اند تا ما بر باغ و فرش آسوده بياراميم. راستي مديران محترم گروه هاي آموزشي براي اين پيامك فرزند شهيد دانشجو كه براي من ارسال داشت و تار و پود مرا سوزاند چه پاسخي دارند:"اين زندگي قشنگ مال شما ،ايام سپيد رنگ من مال شما، باباي هميشه خوبم را بدهيد، اين سهميه هاي جنگ من مال شما "

سپس حاجيان از همه ي دانشجويان و فرزندان شاهد خواست تا از طريق سايت مسائلشان را با وي در ميان بگذارند.

وي از ايجاد دبيرخانه موقت هدايت راهبردي در واحدتهران مركزي خبر داد و گفت: با اعتقاد به خرد جمعي و به منظور تبادل نظر و استفاده از راهكارهاي خلاقانه و انديشمندانه استادان، مديران ،مسئولين و كارشناسان بخشهاي مختلف دانشگاه دبيرخانه موقت هدايت راهبردي با مسئوليت معاونت پژوهشي واحد راه اندازي شد 

   بر اساس اين گزارش،در ادامه اين نشست صميمانه مديران گروههاي مختلف آموزشي پيشنهادات و نظرات خود را ارائه دادند .


نظر شما :